Iet atpakaļ
6 labākie padomi, kā veiksmīgi novadīt algas pārrunas

Kā visveiksmīgāk novadīt algas pārrunas: 6 padomi, kā iegūt labāko piedāvājumu


Iedomājieties, ka saņemat uzaicinājumu uz interviju ar uzņēmumu, par kuru jūs jau ilgus gadus sapņojāt. Viss norit labi, un pēkšņi tiek uzdots galvenais jautājums: kādu algu jūs vēlaties? Lielākajai daļai cilvēku algu pārrunas dažkārt var radīt neērtu situāciju. Šī situācija ir vēl nepatīkamāka, ja attiecīgā persona tikai sāk savu profesionālo karjeru un ir nepieredzējusi, kā vadīt diskusijas par finansēm.


Algas pārrunas vienmēr būs jūsu profesionālās karjeras sastāvdaļa. Tātad, šajā rakstā mēs jums piedāvāsim padomus, kā rīkoties šajā sarežģītajā diskusijā, tādējādi nodrošinot, ka par visu darbu, ko ieguldīsiet, saņemsiet pienācīgu atalgojumu.

Uzticēšanās sev un jūsu spējām ir viens no svarīgākajiem padomiem algas pārrunas laikā.

Kas jāņem vērā pirms algas pārrunām un to laikā?

Veiciet plašus pētījumus

Pirms došanās uz interviju ir svarīgi veikt atbilstošus pētījumus, zinot, ka, iespējams, tiks izvirzīts jautājums par algu. Ja jūs izskatāties kā pareizais kandidāts darbam, nākamais diskusijas posms pārietu pie jūsu algas prasībām. Tāpēc ir svarīgi, lai jūs nāktu sagatavoti. Dažu darba piedāvājumu vidējās algas rādītājus noskaidrot var būt tiešām mokoši. Šeit var palīdzēt tiešsaistes forumi un grupas. Varat arī izveidot sakarus ar kādu nozarē, par kuru jūs interesējaties. Viņi varētu palīdzēt noskaidrot. Zutzu vakances tiek publicētas ar konkrētām atrašanās vietām un algām, un pat ja jums būs iespēja vēlāk par to vienoties, jūs jau no paša sākuma zināt, cik daudz nopelnīsiet. Tikmēr dažos gadījumos, it īpaši, ja intervija notiek pa tālruni, darba devēji var lūgt, ka jūs norādāt savu piedāvājumu. Ja jums nav ne mazākās nojausmas, kā tajā brīdī izskatās algu skala, vienkārši izspēlējiet garāku laiku. Lūdziet atgriezties pie viņiem vēlāk. Ļoti svarīgi ir jautājumi par algu. Tāpēc ir svarīgi, lai jūs izvirzītu vislabāko piedāvājumu uz priekšu.

Esiet gatavi iet prom

Nāciet pie sarunu galda ar ideju par to, kurā brīdī jums vajadzētu iet prom un pārtraukt interviju. Pievienojiet lielu vērtību par savām prasmēm, un darba devēji rīkosies līdzīgi. Tāpēc pirms došanās uz algas pārrunām saorganizējiet savas domas. Galvā ir darījuma lauzēja algas skaitlis, piedāvājums, kuru nevarat pieņemt, jeb punkts, kurā jūs būtu gatavs doties prom. Pirms prasīt paaugstinājumu, pieņemiet tikai tādu algu, kāda jums varētu būt pietiekama uz, piemēram, vienu gadu. Lai gan tas var kļūt nedaudz grūti, kad iestājas izmisums jūs iespējams būsiet gatavs samierināties ar mazāku algu.

Esiet pārliecināts

Lielākā daļa darba devēju ir diezgan labi un pieredzējuši, tajā ko viņi dara. Viņi var izpētīt darba meklētāja izskatu un izmantot to savā labā. Jūsu garastāvoklis, pārliecināts vai citāds, var mainīt algas pārrunas un ietekmēt sarunu gaitu. Sarunu laikā turiet galvu augstu un izstarojiet pozitīvu un pārliecinātu enerģiju.

Uzdodiet daudz jautājumu

Jūs varat sākt sarunas, uzdodot daudz jautājumu. Tas būtu izcils solis, ja jūs vispirms lūgtu uzklausīt viņu piedāvājumu. Uzdodot daudz jautājumu, jūs varat noteikt darba devēja bailes, motivāciju un prioritātes. Tas palīdz atšifrēt to, kur pienākumu shēmā jūs iekļaujaties. Kad jūs to zināsiet, jūs spēsiet pieņemt pareizus spriedumus.

Pierādiet savu piedāvājumu

Paziņojiet savu piedāvājumu un esiet gatavs pamatot piedāvājuma iemeslu vai iemeslus ar pierādījumiem par to, ko jūs piedāvājat pretī. Jūs varat sarunāties ar skaitļiem, jebšu paveiktajiem projektiem un daudz ko citu. Neizrādieties agresīvs. Esiet mierīgs un pārliecināts tad, kad pārrunājat savu pieredzi.

Paskaties nākotnē

Šajā brīdī jums vajadzētu mācēt ieskatīties tālākā nākotnē. Vai jūs domājat, ka jūsu pienākumi varētu augt? Vai jūsu pašreizējā loma dotu iespēju uzlabot savas prasmes? Kāda ir uzņēmuma nākotne, un vai jūsu mērķi ir ar to saskaņoti? Iedomājieties visu perspektīvā un neapsveriet tikai skaitļus. Ja jūs ieguldīsieties darbā, šīs pašreizējās algas pārrunās nebūtu pēdējā saruna par algām, piemaksām un paaugstinājumiem. Vienmēr būs periodiski novērtējumi un snieguma pārskati, kur jums būs iespēja pieprasīt paaugstinājumu, ja uzskatāt, ka esat to pelnījis.

Secinājumi

Visbeidzot, algas pārrunas nav viegls process, ja jūs tikai sākat savu karjeru. Lieta ir tāda, ka, ieviešot šos padomus praksē, tas var izvirzīt abpusēji izdevīgas situācijas. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jūs būtu mierīgs, objektīvs un pārliecināts. Sarunājiet savu pirmo lielo prēmiju, un citi būs spiesti pēc jums to atkārtot. Kāda ir jūsu pieredze pārrunājot algu un kādos padomos jūs varētu dalīties ar Zutzu kopienu?


Darba intervijas Zutzu Team ZUTZU

10 Mēneši agrāk


Pievienot komentāru

profile picture
Iet atpakaļ

Kopīgojiet šo rakstu

Abonēt Zutzu ziņu žurnalu un saņemt noderīgus industrijas rakstus un vairāk.
Abonēt tagad.

Nesenie meklējumi

Jaunākie skatījumi