Iet atpakaļ
8 pielāgošanās veidi pēc pārcelšanās uz jaunu valsti

8 pielāgošanās veidi pēc pārcelšanās uz jaunu valsti


Doma par pārcelšanos uz jaunu valsti ir biedējoša. Lielākoties mūsu satraukums par lieliskajām iespējām, kas rodas, pārceļoties uz jaunu valsti, aizēno biedējošās detaļas, līdz tās sastopat. Mēs jau apspriedām labākos veidus, kā pārcelties uz ārzemēm, bet kas notiks, kad beidzoti ieleksiet vilcienā vai veiksiet lidojumu? Daudzi cilvēki, kas pārceļas uz dzīvi citā valstī, nesaprot, cik ļoti viņi ir saistīti ar savu kultūru, līdz pārceļas uz citu. Tas nav vienīgais. Ja pastāv valodas barjera, kā tas ir lielākajā daļā gadījumu, jūs visu laiku atcerēsieties dzimtenes atmiņas.

Tātad, ja jūs drīz pārceļaties uz jaunu valsti, pārliecinieties, ka jūs paturat to prātā, lai pārmaiņu vilni pārdzīvotu vieglāk. Tas nav iespējams, ka jūs nejutīsiet nekādu izmaiņu. Kad 2015. gadā pārcēlos uz Īriju, man vajadzēja laiku, lai pielāgotos jaunajai apkārtnei. Es nolēmu nepakļauties negatīvajām situācijām. Mans pielāgošanās plāns ietvēra pārmaiņas.

Kādi ir jūsu uz citu valsti pārcelšanās iemesli? Darbs, piedzīvojums vai neatkarīgi no tā, labākais veids, kā iekļauties, ir pieņemt un apstrādāt jauno pieredzi un izbaudīt katru mirkli, cik vien tas ir iespējams.

Zutzu raksti (blogi) un e-grāmatas cilvēkiem, kas tikko pārcēlušies uz dzīvi jaunā valstī, sniedz būtisku informāciju un informāciju par to, kā viņi var iedzīvoties jaunajā vidē. Personām, kuras pārcēlās uz ārzemēm, bet vēl nebija darba - Zutzu var savienot šādus cilvēkus ar vispiemērotākajām darba iespējām viņu jaunajās dzīvesvietās.


LŪK IR PADOMI, KĀ IZMANTOT PIEREDZI PĒC PĀRCELŠANĀS UZ JAUNU VALSTI:


Izprotiet kultūru

Pirms pārcelties uz jaunu valsti, pirms ierašanās pārliecinieties, ka esat uzzinājis par vietējo kultūru. Es iesaku jums izprast uzvedības normas - tas mazina satraukumu un atvieglo apmešanos valstī. Gaidīšana, kamēr jūs nokļūsiet jaunajā valstī, pirms uzzināsiet uzvedības standartus, var radīt lieku stresu. Apskatiet interneta vietnēs un uzziniet valstī pieņemamās kultūras normas. Ja varat, sadraudzējieties ar cilvēkiem no šīs valsts sociālajos medijos. Jūs varat arī pievienoties kopienām vai citu personu grupām, kuras arī pārcēlās uz dzīvi no citām valstīm - pajautājiet par viņu pieredzi. Kad jums ir visaptverošas zināšanas par kultūru, tajā ir vieglāk un ātrāk iejusties.

Apgūstiet jaunās valsts valodu

Ja jūs pārceļaties uz jaunu valsti, kurā runā citā valodā, iemācieties valodu pirms došanās. Jums nav jāsasniedz augstākais valodas prasmes līmenis - pamatskolas līmenis ir jau iespaidīgs sākums. Koncentrējieties uz tādiem vienkāršiem vārdiem kā: “labrīt, labdien, labvakar, sveiki, kā jums klājas, paldies un citas vienkāršas frāzes.” Sākumā šie vienkāršie vārdi ļaus jums viegli mijiedarboties ar cilvēkiem ikdienā. Pat ja jūs nerunājat tās valsts valodā, uz kuru vēlaties pārcelties, darba meklēšanas laikā varat izmantot Zutzu automātiskos tulkojumus, lai tulkotu gan vakances, gan tērzētu ar potenciālajiem darba devējiem.

Saprotiet to, ka jums pietrūks mājas

Jūs nevarat ignorēt sajūtas, kuras piedzīvosiet, pārceļoties uz jauno valsti. Vide, cilvēki, pārtika, valoda un kultūra var likt jums justies nevēlamam vai pazaudētam jaunajā valstī. Šīs sajūtas liek vairāk domāt par mājām - draugiem, ģimenēm un iepriekšējām izklaidēm. Gaidiet, ka tas notiks, bet nepārsteidzieties. Neļaujiet šīm sajūtām aizēnot nepieciešamību izbaudīt un izpētīt savu dzīvesvietu. Tā vietā, lai jebkurā brīdī komfortabli sarunāties ar draugiem un ģimeni mājās, ieguldiet šo enerģiju izejot un veidojot jaunus draugus.

Padariet savu māju par patvērumu

Jūsu mājoklis ir jāizveido tā, lai tajā atgūt mieru un atpūsties. Jūsu dzīvesvietai vajadzētu būt jūsu patvērumam. Pārliecinieties, ka darāt visu iespējamo, lai tas izskatās kā mājas. Iekaisiet personību savās mājās, ievietojiet interjerā lietas, kas jums liks atcerēties un novērtēt to, ko atstājāt dzimtajā valstī. Visapkārt savam dzīvoklim varat pakārt iecienītākos tuvinieku attēlus, kā arī nokrāsot savu mājokli līdzīgā krāsā. Tas padarīs jūsu dzīvojamo vietu par vietu, kurā vienmēr patiks atgriezties, un tas kontrolēs pārmaiņas, lai tās nekļūtu pārāk traumatizējošas.

Pēc pārcelšanās uz jaunu valsti iekārtojiet savu jauno dzīvesvietu tā, lai justos kā mājās.

Neaizmirstiet pētīt un izklaidējieties

Ceļojuma uz jaunu valsti ideja ir piedzīvot jaunu dzīves veidu, kas atšķiras no jums pazīstamā, ikdienišķā. Pārliecinieties, ka dodaties atklāt pārsteidzošās lietas jaunajā vidē. To darot, kļūst vieglāk apmesties un novērtēt savas jaunās vides skaistumu. Apmeklējiet populāros galamērķus, dodieties pastaigā un koncentrējieties uz visu, kas notiek jums apkārt.

Izmēģiniet tradicionālos ēdienus

Atturieties no aicinājuma aprobežoties tikai ar ēdieniem, kurus pazīstat. Izmēģinot tradicionālās pārtikas iespējas savā jaunajā valstī, jums tiek piedāvāta iespēja uzzināt aizvien vairāk par šo valsti. Apmeklējiet vietējos restorānus un izmēģiniet tradicionālos ēdienus. Ēdiet tā pat vietējie. Pārliecinieties, vai esat atradis līdzsvaru starp iecienīto ēdienu un vietējiem ēdieniem.

Pārstrukturējiet savu grafiku

Tagad jūs atrodaties jaunā valstī, un grafiks un kārtība atšķirsies no tā, kāda tā bija mājās: jūsu dzimtajā valstī. Pētiet vietējos cilvēkus un pielāgojiet savu grafiku vai rutīnu pašreizējai dzīvesvietai.

Izveidojiet plānu un sekojiet tam

Nāciet klajā ar lietām, kuras vēlaties sasniegt, pārceļoties uz izvēlēto valsti. Ne tikai uzskaitiet tos, bet arī sekojiet tiem cauri, veicot nepieciešamās darbības.

Pielāgošanās jaunajai valstij ir tikai pirmais solis

Mēģinot iekļauties pašreizējā atrašanās vietā, pārliecinieties, ka nezaudējat savu modrību, jo lietas patiešām notiek arī jūsu jaunajā vidē. Jūs nedrīkstat aizmirst par saviem mīļajiem, kuri palika dzimtajā valstī - pārliecinieties, ka neizmirstat viņus. Viņi ir jūsu pamats. Attālumam nekad nevajadzētu būt attaisnojumam. Hei! Tas ir 2020. gads - tā ir digitālā pasaule!

Vai jūs šobrīd dzīvojat ārzemēs? Kā jūs pielāgojāt sevi jaunajai vietai pēc pārcelšanās uz ārzemēm? Dalieties savās pārdomās ar citiem lasītājiem, kuri joprojām domā pārcelties uz ārzemēm.


Pārcelšanās darbam ārzemēs Zutzu Team ZUTZU

10 Mēneši agrāk

Comments

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa 9 Mēneši agrāk

Ziņot par pārkāpumu

Mieszkam w Holandii, początki nie były łatwe. Ale z czasem zawsze jest lepiej :)

profile picture

Pievienot komentāru

profile picture
Iet atpakaļ

Kopīgojiet šo rakstu

Abonēt Zutzu ziņu žurnalu un saņemt noderīgus industrijas rakstus un vairāk.
Abonēt tagad.

Nesenie meklējumi

Jaunākie skatījumi