Iet atpakaļ
Galvenie iemesli, kāpēc sociālās prasmes ir svarīgas jūsu karjerā

Sociālo prasmju nozīme jūsu karjerā

Parasti sociālās prasmes ir viena būtiska prasība, kuru neizklāsta kā daļu no darba uzsākšanas kritērijiem. Tomēr, tā kā darbavietas virzās uz digitālo pārveidošanos, tās ir prasmes, kuras vēlas redzēt ikviens darbā pieņemošais vadītājs, un tās ir obligāti nepieciešamas, lai sasniegtu savu sapņu darbu, kā arī lai paceltos augšup pa karjeras kāpnēm, tad kad jums jau būs nodrošināts “ideālais” darbs. Agrāk, lai nodrošinātu un noturētu darbu, jums bija nepieciešams iespaidīgs tehnisko iemaņu portfelis. Būvinženierim ir jāparāda, ka viņš prot iecerēt, projektēt un veidot nozīmīgus strukturālos projektus publiskajā un privātajā sektorā; Ķirurgiem vajadzēja parādīt, ka viņi var veikt operāciju. Tomēr profesionālā pasaule ir pārgājusi no šīm akadēmiskajām prasībām uz personiskajām īpašībām, kas ļauj jums labi sadarboties ar klientiem un kolēģiem. Pasaulē ir vismodernākie ārsti. Bet kāpēc jūs jūtaties ērti konsultējoties ar konkrētu ārstu, pat neņemot vērā viņu prasmju kopumu? Dažreiz jūs esat gatavs gaidīt bezgalīgas stundas tikai tāpēc, lai ārsts apskatītu jūs, kamēr ir arī citi ārsti, kas gatavi jūs apskatīt. Šajā gadījumā ārsts, ar kuru jūtaties ērti, ir veiksmīgi attīstījis sociālās prasmes, kas ļauj viņam prasmīgi mijiedarboties ar saviem pacientiem. Citiem vārdiem sakot, lai arī jūsu kvalifikācija var dot pārākumu attiecībā pret citiem, patiesībā jūsu pilnveidotās sociālās prasmes palīdz jums nokļūt tālāk un turēt šo latiņu, lai iegūtu vairāk darba iespēju.


Kas ir sociālās prasmes?

Sociālās prasmes ir starppersonu prasmju kopums, personas atribūti, vai, ja vēlaties, cilvēku prasmes, kas ļauj jums mijiedarboties ar cilvēkiem ap jums. Atšķirībā no pārējām prasmēm, kuras jūs varētu būt ieguvuši, izmantojot apmācību, sertifikāciju un mācību gadiem ejot, sociālās prasmes ir daudz grūtāk definēt un precizēt. Tās var ietvert tādas prasmes kā empātija, klausīšanās, iesaistīšanās komandas darbā, konfliktu un problēmu risināšana, lēmumu pieņemšana un komandas vadība.


Kāpēc sociālās prasmes ir svarīgas darba vietā

Jūs nevarat iztikt bez tām

Jūs, iespējams, esat labi kvalificēts speciālists noteiktā augstākajā organizācijā, taču jūsu karjera neattīstās, jo jums trūkst nepieciešamo sociālo prasmju , lai manevrētu savā biznesa un korporatīvajā pasaulē. Jums kā profesionālim var būt visi sertifikāti, izieta nepieciešamā apmācība un daudz zināšanu par savu jomu, bet šķiet, ka nevirzāties augšup pa kāpnēm. Tikmēr tajā pašā organizācijā ir vēl viens profesionālis, kura kvalifikācija ir tikai vidēja, un tomēr, viņa karjera plaukst un virzās ar ģeometrisku progresiju. Mūsdienās daudzās organizācijās vien ar tehniskām prasmēm vien nepietiek, lai tās veiksmīgi izmantotu ikdienas darba vietā. Jūs zaudētu pārliecinātu un efektīvu darbību, ja jums nebūtu sociālo prasmju, mijiedarbojoties ar klientiem, pievilinot viņus uzņēmējdarbībā un uzturot iepriekšējos klientus. Tāpēc līdztekus jūsu iespaidīgajam rezumējumam, attīstiet sociālās prasmes, lai padarītu jūsu vispārējās prasmes patiesi tirgojamas.

Klienti pieprasa sociālās prasmes

Tāpat kā iepriekš aprakstītajā scenārijā, katrs klients jūtas ērti sadarbojoties vai veicot uzņēmējdarbību tikai ar cilvēkiem, ar kuriem viņi var saprasties personīgā līmenī. Izmantojot jaunās tehnoloģijas un viedtālruņus, kas tiem piedāvā vairāk ērtību un konkurētspējīgas cenas vienas rokas stiepuma attālumā, klienti bieži maina izvēli. Tātad klienti pie jums vēršas tikai tad, ja viņiem šķiet, ka jūs spējat veikli socializēties un tas liek viņiem justies kā jūsu bizness griežas ap viņiem, jo ​​patiesībā tas tā arī notiek.

Jaunās darba vietas to pieprasa

Varbūt agrāk tā nebija skaidri noteikta prasība darbos, bet tagad tā ir. Algotie vadītāji meklē darbiniekus, kuri savās organizācijās ienes kaut ko atšķirīgu, ne tikai savu CV. Laikmetā, kurā ikdienu pārņem automatizācija un mākslīgais intelekts, jums vajadzētu piedāvāt kaut ko tādu, ko mašīna nevar paveikt. Jaunākie statistikas dati liecina, ka līdz 2022. gadam kopējais cilvēku paveikto darba stundu skaits samazināsies par 13%. [Pasaules ekonomikas forums]. Tāpēc nepieciešamo sociālo prasmju kopums, kas atrodas jūsu “piedurknēs”, var vienkārši palīdzēt jums noturēt konkurenci un saglabāt šo kāroto profesiju.

Mūsdienās pieprasījums pēc sociālajām prasmēm vairāk nekā jebkad agrāk.

Vai jums ir sociālo prasmju pārākums? Var būt tagad ir laiks kaut ko darīt tā labā. Darba vietas ir attīstījušās, un tikai tie, kuriem ir labas interpretācijas prasmes, pārdzīvos nākotnes grūtības.


Kā mēs varam jums palīdzēt attīstīt savas prasmes

Intervētāji, kas pieņem darbā darbiniekus, meklē pretendentus ar vispārējo un sociālo prasmju kopumu. Uzņēmumā Zutzu mēs dodam jums iespēju attīstīt abus.

Veidojiet praktiskās pieredzes klāstu: Saskaņā ar NACE “Job Outlook 2017” aptauju “gandrīz 91% darba devēju dod priekšroku, ka viņu kandidātiem ir darba pieredze, un 65% no visas grupas norāda, ka viņi dod priekšroku kandidātiem, kuriem ir atbilstoša darba pieredze. ”. Par katru darba meklētāju ir šāda statistika. Piereģistrējoties Zutzu, mēs savienosim jūs ar pareizajiem darba devējiem, kas ļaus jums izveidot savu portfeli un iegūt atbilstošu darba pieredzi

Attīstīt nodarbinātības prasmes: Uzņēmumā Zutzu mēs varam jums piešķirt pareizās lomas, kas ļautu attīstīt nodarbinātībai nepieciešamās prasmes, piemēram, radošumu, komandas darbu un pašmotivāciju.

Veidojiet savienojumus: Tīklošanās ar citiem cilvēkiem ļauj veidot savas komunikācijas prasmes, kas ir pamata sociālā prasme, kas ir arī ļoti būtiska darba vietā. Zutzu var palīdzēt jums izveidot tiešsaistes savienojumus, ar kuriem jūs varētu izveidot kontaktu un sazināties ar pareizajiem darba devējiem.

Beigu vārdi

Lai gan vairums darba meklētāju un darbinieku ir apmierināti ar to, ka ļauj tikai savām vispārējām prasmēm atstāt iespaidu uz potenciālajiem darba devējiem, jūs varat sevi pozicionēt nākotnei, pulējot savas sociālās un vispārējās prasmes reizē. Kādu sociālo prasmju trūkumu jūs redzat savā dzīvē un ko jūs varētu darīt, lai attīstītu sevi jau šodien? Dalieties savās pārdomās ar Zutzu kopienu un diskutējiet tālāk par sociālajām prasmēm komentāru sadaļā.


Pieredze un prasmes Zutzu Team ZUTZU

10 Mēneši agrāk


Pievienot komentāru

profile picture
Iet atpakaļ

Kopīgojiet šo rakstu

Abonēt Zutzu ziņu žurnalu un saņemt noderīgus industrijas rakstus un vairāk.
Abonēt tagad.

Nesenie meklējumi

Jaunākie skatījumi